Αγώνες - Races | 13.04.2003 - 1ο dragster 2003 - Ελληνικό | Κόντρες - Eliminations | MOTO 6

Νικητής στη κατηγορία ήταν ο ΜΠΟΥΣΙΝΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ (Νο.11) SUZUKI MOTO MHXANIKH και καλύτερο χρόνο 8.679. Έχοντας το καλύτερο χρόνο στα προκριματικά πέρασε στο 2ο γύρο όπου και νίκησε τον Π. ΜΠΟΥΡΝΑ. Στον ημιτελικό κέρδισε τον Κ. ΣΑΚΕΛΛΑΡΙΟΥ και στο τελικό τον Σ. ΣΒΡΑΧΝΟ.

2ος ήρθε ο ΣΒΡΑΧΝΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ (Νο.1) με SUZUKI PROSTOCK και καλύτερο χρόνο 8.886 αφού έχασε στον τελικό. Πριν είχε φροντίσει να αποκλείσει τους Α. ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΗ και Κ. Μιχαηλίδη.

3ος ήρθε ο ΣΑΚΕΛΑΡΙΟΥ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Νο.12) με SUZUKI NITRO και καλύτερο χρόνο 9.182. Έφθασε μέχρι τα ημιτελικά όπου αποκλείστηκε επειδή ακυρώθηκε. Μέχρι εκεί είχε φροντίσει όμως να αποκλείσει από την συνέχεια τους Μ. ΤΖΟΥΤΖΟΥΔΗ και Α. ΠΟΛΩΝΙΔΗ.

4ος ήρθε ο ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Νο.22) με YAMAHA R1 TURBO και καλύτερο χρόνο 9.297. Έφθασε και αυτός μέχρι τα ημιτελικά όπου έχασε όμως. Νωρίτερα με καλούς χρόνους είχε νικήσει τους Γ. ΓΚΟΣΙΟ και Α. ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟ.

5ος ήρθε ο ΜΠΟΥΡΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Νο.8) με SUZUKI TURBO και καλύτερο χρόνο 9.648. Στη πρώτη κόντρα πέρασε τον Κ. ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟ ο οποίος ακυρώθηκε αλλά στη συνέχεια έπεσε πάνω στον νικητή της κατηγορίας και αποκλείστηκε από τη συνέχεια.

6ος ήρθε ο ΠΟΛΩΝΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Νο.3) με SUZUKI TURBO GSXR.

7ος ήρθε ο ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ (Νο.6) με SUZUKI 1100 NITRO.